Autoire

Ten oosten van Padirac ligt het gehucht Autoire, omgeven door wijngaarden en bekend om zijn stroomversnellingen en de Cirque d'Autoire. De Cirque d'Autoire is een kalkstenen rotswand in de vorm van een amfitheater, uitgeschuurd door het stromende water van de rivier de Autoire. Let op de prachtige gelaagdheid van de rotswand. Komende vanuit het zuiden passeert u een 30 m hoge waterval.

Het dorp is een van de 100 mooiste dorpen van Frankrijk (Un des plus beaux villages de France). In het centrum van het dorpje, bij de oever van de rivier, staat de Saint-Pierrekerk met op het nabij gelegen pleintje de Fontein aux Dauphins. De kerk werd in de 18de eeuw grondig verbouwd; alleen het absis stamt nog uit de 12de eeuw. Bij het kerkplein start een wandelpad naar de voet van de eerder genoemde waterval (Chemin du Paradou). In het dorp staan enkele herenhuizen uit de 15de en 16de eeuw die het bezichtigen waard zijn: het Château de Limargue; het Château de Busqueilles; en het Château de la Roque-Maynard.

10 prachtige bestemmingen in Autoire en Dordogne en Lot