Calvignac

Op de andere zijde van de Lot ligt het middeleeuwse stadje Calvignac, in de 10de eeuw een van de vier burggraafschappen in de Quercy. De plek ligt in een meander van de rivier de Lot en is dus aan drie zijden door de rivier ingesloten: het ligt daardoor op een goed verdedigbare plaats. Vandaar dat de burggraaf deze plek als vestigingsplaats uitkoos. Tijdens de Honderdjarige Oorlog werden veel gebouwen verwoest. Dit is de reden dat veel van de huizen in Calvignac uit het einde van de 15de eeuw stammen. De huidige kerk bouwde men in de 19de eeuw op de fundamenten van een romaanse kapel. Men verdiende in die tijd voldoende geld aan de verbouw van druiven en tabak om de bouw van deze kerk te bekostigen (zie Larnagol)

Rocher de la Baume

Vanaf de Baumerots heeft u een fraai uitzicht op de vallei van de Lot. Houdt uw kinderen aan de hand!

10 prachtige bestemmingen in Calvignac en Dordogne en Lot