Larnagol

Het middeleeuwse dorp Larnagol ontwikkelde zich in de 19de eeuw tot een belangrijk havenstadje op de oever van de Lot. Vanaf hier vertrokken platbodems vol met fosfaat naar Bordeaux. De fosfaten werden gewonnen in een nabij gelegen mijn. De kade waar de boten aanlegden is nog steeds te bezichtigen. Vlakbij deze haven staat de Saint-Eutropekerk, herkenbaar aan zijn opvallende klokkentoren en gotische portaal. In de 18de eeuw maakten ook de bewoners van Calvignac gebruik van dit gebedshuis; iedere zondag staken zij met hun bootjes de rivier over. Van het vroegere kasteel staan alleen nog de toren en enkele muren overeind.

10 prachtige bestemmingen in Larnagol en Dordogne en Lot