Loubressac

Op 6 km ten noorden van Autoire ligt het middeleeuwse dorp Loubressac, evenals Autoire een van de 100 mooiste dorpen van Frankrijk (Un des plus beaux villages de France). Het vestingstadje ligt op een rots hoog boven de river de Bave en is vernoemd naar de Gallo-Romeinse nederzetting Luperciacum, dat aan de voet van de rots lag.

Het kasteel

Men stichtte het dorp in de 14de eeuw tegelijk met een kasteel. Een omringende verdedigingsmuur beschermde het dorp tegen eventuele aanvallers. Vanaf het terras bij het kasteel heeft u een schitterend uitzicht op de vallei van de Bave en de weide omgeving, met in de verte de steden Saint-Céré en Turenne. Vanaf het kasteelplein kijkt u tegen de achterzijde van de Saint-Pierrekerk. Ook deze kerk stamt uit de 14de eeuw, maar werd in de 16de eeuw vergroot. In het begin van deze eeuw werden het kasteel, de kerk en verscheidene huizen in het dorp gerestaureerd. In 1989 en 1990 werd het dorp onderscheiden met de prijs voor het bloemrijkste dorp van de landstreek Midi-Pyrénées (Le Premier Prix des Villages Fleuris de Midi-Pyrénées).

Toeristen-informatiekantoor: tel. 65381830.

10 prachtige bestemmingen in Loubressac en Dordogne en Lot